פיתוח פטנטיםמדי שנה הוגים יזמים רבים רעיונות מקוריים שונים וחולמים לפתח את הפטנט הייחודי שלהם. ישראל אחת מהמדינות המובילות בייצור פטנטים ורבים בעולם מכנים אותה Startup Nation. רעיון מקורי ומצוין, הוא שלב ראשוני במסע לרישום הפטנט שכולל יצירת מודלים, הצגת סקיצות, אפיון, פיתוח ועוד…

כחלק מתהליך הפיתוח של פטנט נדרש מחקר מקצועי, פיתוח איכותי וייצור. טכנולוגיות הפיתוח המתקדמות מאפשרות להציג מודלים איכותיים. ישנם חומרים שונים בעלי מאפיינים ייחודיים שעשויים להתאים לכל תהליך ייצור, ועל החברות אשר מפתחות את הפטנט להתאים את טכנולוגיית הייצור לדרישות הלקוח בהתאם לסוג הנבחר של אותה הדפסה תלת מימדית.

השלבים לפיתוח פטנט

  • ניתוח ואפיון – הניתוח והאפיון של הפטנט הוא השלב הראשוני והקריטי ביותר בדרך לרישום הפטנט. על מנת לחסוך בעלויות עתידיות ותיקונים שונים במודלים, על כל יזם לערוך אפיון מקצועי ומפרט מדויק לקראת הפיתוח של המודל. תהליך האפיון מובע בכתב וכולל את האלמנטים והמאפיינים הדרושים למוצר. בדיקת המוצרים, הגדרת יתרונות וחסרונות, בחינת חומרי הגלם החיוניים לתהליך הפיתוח ובחירת הטכנולוגיה המתאימה לפיתוח הפטנט צריכה להיקבע לאחר תהליך האפיון.
  • פיתוח קונספט – לכל פטנט צריך להיות קונספט ייחודי. ישנם אפשרויות שונות שבאמצעותם ניתן לממש את הרעיונות, ועל כל יזם לבחון את המנגנונים המכאניים, חומרי הגלם, הגישות וקווי העיצוב של הקונספט של הפטנט.
  • תכנון מפורט – הפיתוח של הדגם צריך לכלול תכנון הנדסי שיציג את המנגנון העיצובי והטכני של המוצר. בתהליך תכנון הפיתוח יש צורך לקבוע אלמנטים ומאפיינים של המוצר כמו גדול, פרופורציות ומפרט רכיבים שבאמצעותם ניתן לבנות את המודל בדרך לרישום הפטנט.
  • בניית האבטיפוס – בחירת הטכנולוגיה המתאימה והמפרט הטכני צריכה להתבצע באופן המקצועי ביותר. לאחר תהליך האפיון של המוצר, המטרה היא ליצור המחשה מדויקת שנובעת מטופס האפיון והמפרט של המוצר. במידה ולא ערכתם את תהליכי האפיון והמפרט בצורה מקצועית, ייתכן ותיתקלו בהוצאות מיותרות בהמשך.

ליווי מקצועי לאורך כל הדרך – חברת פטנטים ישראלית

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולהיעזר בניסיון המקצועי והידע האנושי שצוות המומחים שלנו מציעים. בעזרת תהליכי אפיון ומפרט מדויקים, נוכל להפוך את תהליך רישום הפטנט למציאות.

מאמר נכתב על ידי חברת פטנטים – סוקל גרופ